Cześć mam na imię Joanna, witam na moim blogu!

Z wykształcenia jestem biologiem, co pozwoliło mi dokładnie poznać i zrozumieć liczne zakamarki „życia” ogólnie pojętego, od tego wielkości mikro, do równie zachwycającego makro.
Zawsze pociągała mnie medycyna, ale nigdy nie chciałam być lekarzem w biomedycznym tego słowa znaczeniu. Od dziecka mam w sobie bardzo silny pociąg do natury, stąd wybór studiów, w trakcie których bardzo szybko zapałałam miłością do roślin. Interesuje mnie ich potencjał, ogólnie pojęta użytkowość, zwłaszcza w kontekście różnych społeczności i ich kultur, czyli kochana Pani Etnobotanika. Jednak największą moją pasją, której oddaję się w pracy i poza nią jest ziołolecznictwo. Nieustannie kształcę się w tym kierunku. Skończyłam studia podyplomowe z ziołolecznictwa i żywienia leczniczego. Weryfikuję dawną, ludową wiedzę na temat ziół z współczesnymi, szeroko na świecie przeprowadzanymi, badaniami naukowymi na roślinach leczniczych.
Codziennie mam styczność z różnymi przypadkami dolegliwości i przewlekłymi chorobami ludzi, którym udzielam fitoterapeutycznych porad. Każda osoba jest inspiracją i motorem do pogłębiania wiedzy o potencjale ziół, który wydaje się być studnią bez dna.
Zmotywowana namowami bliskich oraz ludzi, którym udzielałam ziołoleczniczych rad, postanowiłam zacząć prowadzić bloga o ziołach. Na jego łamach, chciałabym w sposób rzetelny i przystępny dzielić się z Wami swoją wiedzą, doświadczeniami i przemyśleniami. Liczę też na twórczą i owocną interakcję osób, które będą tutaj zaglądać. Życzę zdrowia 😉